Akcesoria kuchenne w stylowej kuchni

Wyposażenie kuchni jest bardzo ważną sprawą, choć wielu z nas nie przykłada do tego odpowiedniej uwagi, zakładając, że akcesoria kuchenne raz kupione będą nam służyły „na wieki”. Tymczasem nie koniecznie musi tak być, zwłaszcza jeśli wybierzemy przedmioty słabszej jakości. A zatem warto poświęcić trochę więcej uwagi akcesoriom kuchennym, by zapewnić sobie wyższy komfort podczas ich użytkowania.

Akcesoria kuchenne w stylowej kuchni

Przy aranżacji kuchni zazwyczaj przykładamy dużą uwagę do wyboru mebli, ich kolorystyki i ustawienia, bowiem wystrój tej przestrzeni jest dla nas bardzo ważny. Niestety przy zakupie akcesoriów kuchennych nie widać już tego zapału i zaangażowania, a co za tym idzie nie poświęcamy im tyle uwagi ile powinniśmy. A szkoda, bo to właśnie dodatki „robią wnętrze” – jak to mówią architekci. Pamiętajmy, że różne akcesoria do gotowania, kubki czy chociażby serwis kawowy mogą tworzyć łączność stylistyczną i kolorystyczną z całym pomieszczeniem, nadając mu odpowiedniego charakteru.

Dobre i modne akcesoria kuchenne nie muszą wcale kosztować o wiele więcej. Chodzi tu przede wszystkim o świadomy, a nie przypadkowy ich wybór. Jeśli poświęcimy tej czynności trochę więcej czasu i uaktywnimy naszą wyobraźnię to możemy uczynić naszą kuchnię naprawdę bardzo ładną, pięknie współgrającą z resztą aranżacji.

Efektowne czy efektywne akcesoria kuchenne – na co postawić?

Współczesne akcesoria kuchenne potrafią być nie tylko efektowne w swym wydaniu, ale również, a może przede wszystkim, praktyczne. Jeśli więc wybieramy patelnie czy zestaw garnków kuchennych musimy oczywiście zwróci uwagę na ich funkcyjność. Na pierwszym miejscu stawiajmy na jakość. Jeśli chodzi garnki kuchenne to wybierajmy te z grubszym dnem, nie zapominając o odpowiednich uchwytach i kształcie rączek. Praktycznym rozwiązaniem jest zakup całego zestawu, składającego się z kilku garnków różnej wielkości – znacznie łatwiej dają się wówczas przechowywać.

W przypadku patelni to takim podstawowym minimum jest jej tradycyjna wersja o średnicy 24-26 cm. Warto rozważyć też zakup patelni o specjalnym przeznaczeniu, np. do naleśników, ryb, jaj czy patelni grillowej.

Wybierając garnki i patelnie nie skupiamy się tylko i wyłącznie na jakości. Zwróćmy uwagę też na ich design oraz kolorystkę. W pięknych akcesoriach po prostu znacznie przyjemniej się gotuje.

To samo dotyczy innych elementów wyposażenia kuchni, chociażby sztućców czy kieliszków do różnych trunków. Nasze sztućce mogą mieć stylowe rączki czy ciekawą kolorystykę, nawiązującą np. do zastawy stołowej. Zaś kieliszki do szampanka lub wina niech zaskoczą gości swoją efektowną nóżką.

Tak samo jest w przypadku pozostałych elementów kuchennych, np. serwisu kawowego. Choć rano wypita kawa z naszego ulubionego kubka smakuje lepiej, to warto czasem dla odmiany zaserwować sobie i bliskim kawę z pięknego serwisu kawowego. Aby jednak pozwolić sobie na tę odrobinę luksusu taki serwis kawowy trzeba po prostu mieć.

Pamiętajmy, zatem że stylowe akcesoria kuchenne pięknie uzupełniają kuchenną przestrzeń i spawają, że znacznie przyjemniej nam się z nich korzysta.

Artykuł powstał we współpracy z dajar.pl