Dekoracje wnętrz, które warto zastosować: sztukateria + lampy ledowe

Współcześnie mamy do czynienia z wielką różnorodnością, jeśli chodzi o dekoracje wnętrz. Możemy być oryginalni, wyróżniać się spomiędzy innych, stworzyć perfekcyjne wnętrze, do którego chętnie będziemy wracać. Wszystko to za sprawą możliwości dekoracyjnych, jakie daje nam dzisiejsza architektura wnętrz. A jeśli mamy problemy z dobraniem odpowiednich dodatków, wystarczy zgłosić się o pomoc do projektantów wnętrz.

W dzisiejszym artykule jednak skupimy się na kilku ciekawych dekoracjach wnętrz, które mogą również Tobie pomóc odmienić swoje wnętrza lub stworzyć je od początku. To właśnie mnogość różnorodnych rozwiązań dekoracyjnych jest domeną współczesnej architektury. Dawniej – w czasach PRL-u niemożliwym było, by wyróżnić swoje mieszkanie tak, aby nie wyglądało jak mieszkanie sąsiadów czy rodziny. Dziś wszyscy możemy mieszkać zupełnie inaczej. Każdy z nas może przelać swój gust na ściany, podłogi i meble. A jeśli ktoś nie potrafi tego zrobić – wystarczy, że opowie o swoich marzeniach architektowi wnętrz, który stworzy projekt i go zrealizuje.

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka inspiracji, które pomogą Wam stworzyć niezwykłe dekoracje wnętrz mieszkaniowych: na nowo odkrytą sztukaterię oraz lampy ledowe.

Sztukateria – dawna ozdoba wraca do łask

Sztukateria to – najkrócej mówiąc – elementy dekoracyjne wykonane ze styropianu, stiuku lub poliestru czy gipsu, przyjmujące najczęściej formę ozdobnych listew przysufitowych lub przypodłogowych. Często ze sztukaterii wykonuje się różnego rodzaju ozdoby ścienne lub ramy dla obrazów.

Dawniej obecna w domach bogatych arystokratów, dziś sztukateria służy głównie wystrojowi klasycznych wnętrz – takich jak salonów, sypialni czy korytarzy. I ty również możesz się na nią zdecydować. Sztukaterię można pomalować i odpowiednio spersonalizować pod kątem naszych ustaleń projektowych co do dekoracji wnętrza mieszkania.

Lampy ledowe w dekoracji wnętrz nowoczesnych

W nowoczesnych mieszkaniach coraz częściej spotykane są ozdoby w postaci ledowego oświetlenia. Może ono przybrać naprawdę różne formy. Od podświetlanych sufitów, podłóg i ścian, aż po podświetlane meble – na przykład łóżko, regał z książkami czy wyspę kuchenną.

Takie rodzaj oświetlenia najbardziej sprawdzi się w stylu nowoczesnym. I nic w tym dziwnego. LEDy perfekcyjnie podkreślają kolorystykę takich wnętrz oraz materiały, jakie są używane do ich stworzenia (na przykład metal, szkło czy lustro).

W dekoracjach wnętrz warto jednak używać lamp ledowych z rozmysłem. Nie wolno z nimi przesadzić i należy zastanowić się również nad odpowiednią kolorystyką. W tym może nam pomóc projektant wnętrz.

 

Artykuł powstał przy współpracy ze studiem projektowym Studio Loko