Dlaczego od dłuższego czasu nie mogę sprzedać mieszkania?

przeowznik-2

Jak w każdej branży, która coś sprzedaje, istnieją cechy pozytywne i negatywne towaru, który wystawiamy. Dziś skupimy się na tych drugich w kontekście mieszkań. Chcesz sprzedać mieszkanie, ale od dłuższego czasu nie możesz tego zrobić? Sprawdź, co utrudnia.

Okazuje się, że istnieje niekrótka lista czynników, które źle wpływają na atrakcyjność mieszkania, które chcielibyśmy sprzedać. Dziś skupimy się na kilku najważniejszych, które mogą sprawić, że nie pozbędziesz się lokalu tak szybko, jakbyś chciał. Oto one:

1. Nieciekawa okolica mieszkania

Nikt nie lubi mieszkać w brzydkim otoczeniu. Nic więc dziwnego w tym, że jednym z  głównych powodów, dla których nikt nie chce kupić Twojego mieszkania, jest nieatrakcyjna okolica bloku, w którym owo mieszkanie się znajduje. Brzydkie obdrapane bloki? Ściany pełne graffiti? Rozwalone śmietniki? Podziurawiona droga i chodnik z ubytkami? Żadna z tych rzeczy nie przejdzie! Kupujący są wymagający i zwracają uwagę na tego typu szczegóły.

2. Wszechobecny hałas

Bardzo odstraszającą rzeczą jest również hałas. Ludzie chcą wrócić do domu i móc odpocząć po całym dniu w pracy czy szkole. Dlatego właśnie często rezygnują nawet z oglądania mieszkania, które znajduje się w pobliżu głośnej fabryki czy drogi szybkiego ruchu, po której codziennie poruszają się tysiące samochodów – również ciężarowych.

3. Zbyt wysokie piętro i brak windy

Jeśli posiadasz na sprzedaż mieszkanie na 6. piętrze w bloku, w którym nie ma windy, musisz liczyć się z tym, że będzie Ci bardzo trudno. Bardzo rzadko ktoś decyduje się zamieszkać tak wysoko i musieć wchodzić codziennie tyle pięter. Opcja taka jest dobra tylko dla sportowców – chociaż i oni czasami woleliby pojechać windą.

4. Brak balkonu w mieszkaniu

Czasem budzą się w nas pierwotne instynkty i chcielibyśmy być bliżej natury, na świeżym powietrzu. Balkony stały się czymś podstawowym w każdym mieszkaniu. Dziś dość trudno znaleźć mieszkanie bez balkonu. Dlatego właśnie lokale, które owych balkonów nie posiadają, są trudniejsze do sprzedania.