Drewniane schody – prawdziwa klasyka

Wybierając schody do naszego domu, nieraz zastanawiamy się nad tym, z jakiego materiału powinny być wykonane — tak, aby świetnie dopełniły pomieszczenie, którego staną się częścią. Nasza uwaga na pewno przynajmniej na chwilę skieruje się na klasyczne i dobrze znane drewno, będące zdecydowanie liderem wśród najbardziej popularnych materiałów wewnątrz naszych domów! Dlaczego drewno jest świetnym pomysłem w budowie schodów?

Po co nam to drewno?

Osoby, które decydują się na zaimplementowanie drewna w wybranym pomieszczeniu, zwykle są zaczarowane przez to, jak się ono prezentuje. Jest w tym coś niezwykłego i niemalże magicznego — niezależnie od stylu schodów czy nawet ich koloru, ogromna ilość z nas kocha dobre drewniane schody. Obecnie preferowane estetyki nie są tak szalone, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu (wystarczy zobaczyć, jak wyglądały niegdyś poręcze w wielu bogatych rezydencji), jednak w produkcji drewnianych schodów wciąż widać duży nacisk na estetykę.

Miłość do drewna

Dlaczego jeszcze kochamy najróżniejsze schody wykonywane z drewna? Przede wszystkim chodzi tutaj o ich ciekawe właściwości, takie jak wizualne wypełnianie wnętrza i jego delikatne ocieplenie, przy pomocy ich wzoru i właśnie koloru. Drewno na to do siebie, że w pomieszczeniu nieco mniej wypełnionym stanie się elementem, który pomoże wam je „zapełnić”. Nie przesadzajcie jednak ze zbyt masywnymi konstrukcjami, jak zbyt duże schody jednobiegowe, gdyż naprawdę mogą one przytłoczyć domowników swoją budową.

Nie zawsze kolorowo

Jakie wady na jednak wykorzystanie drewna w budowie schodów? Tak naprawdę czymś, co rzuca się w oczy, to fakt, że nie jest ono tak plastyczne, jak w przypadku schodów stalowych. Raczej niemożliwe jest to, żeby osiągnąć tam tak finezyjne kształty balustrad czy zdobień na samych poręczach. Trzeba także pamiętać o tym, że jeżeli schody (a właściwie stopnie) będą musiały być w jakikolwiek sposób niestandardowe w budowie — może to być niezwykle trudne do osiągnięcia.

Podsumowanie

Schody wykonane z drewna są czymś, co od lat przyciąga oczy domowników, jak i gości, którzy zawitają w nasze progi. Jeżeli czujecie, że w waszym domu brakuje nieco klasyki, lub nie ma jej tam wcale. Zastanówcie się, czy nie jest to najwyższy czas na zmiany — zwłaszcza w zakresie schodów!

 

Sprawdź ofertę schodów drewnianych na stronie Fontanot Shop