Gdzie najlepiej jest kupić mieszkanie na wynajem?

mieszkanie-2

Inwestowanie w mieszkania na wynajem stało się ostatnimi czasy bardzo popularną formą zarobkowania. Osoby prywatne, chcąc uzyskać dochód pasywny, kupują mieszkania, by później wynajmować je w trybie normalnym lub dobowym. Na jakich lokalizacjach powinni się skupić?

Coraz więcej ludzi zaczyna myśleć o tym, by zainwestować swoje pieniądze w mieszkanie na wynajem. Może to być całkiem ciekawa forma pasywnego zarabiania. Jednak warunkiem do wyciągania z inwestycji kokosów, jest oczywiście dobra lokalizacja, w której mieszkanie będzie przyciągało rzesze najemców.

1. Miasta akademickie

Nie da się ukryć, że studenci stanowią bardzo dużą grupę wynajmujących. Opłaca się zatem zainwestować w mieszkanie w którymś ze studenckich miast, gdzie popyt nigdy nie spada, a z roku na rok rośnie. Jeśli ma się więcej pieniędzy do przeznaczenia na inwestycję, można pokusić się o mieszkania w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Gdańsk. Jeśli jednak chcielibyśmy trochę oszczędzić lub nie dysponujemy większą kwotą, powinniśmy skupić się na ośrodkach mniejszych – takich jak: Lublin, Białystok, Rzeszów czy Zielona Góra.

2. Kurorty nadmorskie i miasta atrakcyjne turystycznie

Nie da się ukryć, że na mieszkaniach wynajmowanych na doby można całkiem nieźle zarobić. Ostatnimi czasy apartamenty na doby stają się coraz bardziej poważną alternatywą dla hoteli. Szczególna popularnością wśród wczasowiczów cieszą się mieszkania w miejscowościach nadmorskich – a więc w Trójmieście, Kołobrzegu, Międzyzdrojach, Helu, Łebie czy we Władysławowie. Przyjeżdża do nich wielu zagranicznych turystów, którzy chcieliby wypocząć nad Bałtykiem.

Ponadto – warto skupić się również na innych miastach – niekoniecznie nad morzem – w których kwitnie turystyka. Mowa tu głównie o miejscowościach górskich – takich jak Zakopane czy Karpacz. W nich również podróżni poszukują mieszkań na doby.

Oba pomysły na lokalizacje są naprawdę dobre i sprawdzone. Mimo że zwykły wynajem miesięczny jest pozbawiony dreszczyku emocji i nagłych dużych zastrzyków gotówki, jest on bezpieczniejszy i zapewnia płynność finansową. Z drugiej strony dobrze umiejscowione i rozreklamowane mieszkanie w którejś z turystycznych miejscowości może zarabiać przez cały, jeśli tylko dobrze rozplanujemy całą naszą inwestycję.