Jak sprzedać lub wynająć mieszkanie przez internet?

jak-sprzedac-wynajac-mieszkanie-przez-internet-1

Kupowanie mieszkań w celach inwestycyjnych może przyjąć dwie formy: odsprzedaży za wyższą cenę lub wynajmu. Niezależnie od tego, na którą formę się zdecydujemy, musimy wiedzieć, jak z powodzeniem stworzyć dobre ogłoszenie na portalu internetowym.

A stworzenie takiego ogłoszenia nie jest, jakby się mogło wydawać, sprawą bardzo prostą. Trzeba bowiem poświęcić na jego przygotowanie sporo czasu, wysiłku i chęci. Przecież tylko dobre ogłoszenia mają szansę na realne zainteresowanie potencjalnego kupca czy najmującego.

Na co trzeba zwracać uwagę, pisząc ogłoszenie? Co jest ważne? Czy istnieją jakieś sekretne sztuczki?

O tym dzisiaj:

 

Ogłoszenie – treść

Należy pamiętać, że nieodłącznym elementem każdego ogłoszenia o mieszkanie jest treść, z której powinny wynikać wszystkie najważniejsze cechy lokalu, a więc jego metraż, ilość pokoi, lokalizacja, rozkład, cena (w przypadku wynajmu z podziałem na czynsz, opłaty administracyjne, itp.), dostępność okolicznej infrastruktury, komunikacji miejskiej, termin możliwości wynajęcia/kupienia mieszkania.

jak-sprzedac-wynajac-mieszkanie-przez-internet-3Warto wiedzieć, że ogłoszenie powinno być średniej długości. Krótkie teksty mogą świadczyć o nierzetelnym podejściu do tematu przez właściciela, długie zaś odstraszają czytelników. Najważniejszymi miejscami w tekście zaś są: pierwszy i ostatni akapit.

Warto, jeśli dana strona internetowa pozwala na taką edycję, pogrubić najważniejsze informacje. Dzięki temu lepiej zapadną w pamięć czytelnikom. Nie należy natomiast zaczynać opisu mieszkania od jego wad. Je umieszczamy później, po zaletach.

 

Ogłoszenie – zdjęcia

Niezwykle istotną kwestią dobrego ogłoszenia o mieszkanie są zdjęcia, które wgramy na stronę. Większość ludzi, przeglądając oferty, pierwszą swoją uwagę zwraca właśnie na fotografie – i to zazwyczaj tylko jedną – tę pierwszą, która ma stać się zdjęciem głównym naszego ogłoszenia.

jak-sprzedac-wynajac-mieszkanie-przez-internet-2
źródło: http://www.walendowpark.pl

Dlatego właśnie zdjęcia należy wykonać jak najbardziej profesjonalnie. Muszą być one jasne, przejrzyste, podkreślające zalety naszego lokalu. Najlepiej unikać robienia zdjęć telefonem – wychodzą wtedy brzydkie, przyciemnione i o dużym stopniu ziarnistości. Nam powinno zależeć na ostrych, jasnych zdjęciach, na których widać dokładnie, jaki kolor ma ściana, dywan czy figurka stojąca na komodzie.

Ciekawą formą pokazywania mieszkania w sieci jest również nagranie filmiku. Coraz więcej osób decyduje się na taki krok.