Jakie są zalety, a jakie wady życia pod miastem?

J5v8n8H5I0A0a1A4j8I1O0q1S6T4A4z3

Wybór lokalizacji domu lub mieszkania, które chcemy kupić, nie należy do najłatwiejszych. Chcemy podjąć taką decyzję, która w perspektywie czasu okaże się najlepsza. Coraz większą popularnością cieszą się domy umiejscowione pod dużymi aglomeracjami. Jakie są ich wady, a jakie zalety?

Nie da się ukryć, że nowe inwestycje, które znalazły swoje miejsca pod dużymi metropoliami takimi jak Warszawa, Kraków czy Trójmiasto, wzbudzają bardzo duże zainteresowanie. Kuszą nas cenami, pięknymi okolicami, wysokim standardem, nowoczesną architekturą i przyjaznością.

Zanim jednak podejmiemy jakąkolwiek decyzję, powinniśmy poznać główne zalety oraz wady takiego rozwiązania.

Sprawdź co ma do zaoferowania deweloper Dom Moich Marzeń! https://dommoichmarzen.eu/

ZALETY MIESZKANIA POD MIASTEM

Chcąc mówić o plusach wybrania domu znajdującego się w pobliżu aglomeracji, powinniśmy zacząć od czynnika ekonomicznego, który stanowi jedną z najważniejszych kwestii branych pod uwagę w kontekście kupowania nowego lokum. Jak można się było spodziewać – ceny nieruchomości na rynku podmiejskim oraz wiejskim są nawet dwukrotnie niższe niż w mieście. Taki stan rzeczy na pewno jest jednym z głównych powodów ogromnego zainteresowania tym właśnie rynkiem.

Drugą sprawą może być okolica, w jakiej przyjdzie żyć tym, którzy zdecydują się na dom pod miastem. Deweloperzy na miejsca swoich inwestycji wybierają takie tereny, które okażą się najprzyjemniejsze do zamieszkania. Dlatego właśnie pojawia się coraz więcej domów i mieszkań na urokliwych przyrodniczo Kaszubach, w okolicach lasów, rzek oraz jezior. Sporym zainteresowaniem cieszą się również miejscowości nadmorskie i te położone w górach. Polacy mocno cenią sobie estetykę otoczenia i jego wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Warto wspomnieć również o prywatności, jaką daje nam zamieszkanie w domu na przedmieściach. Zatłoczone chodniki pod blokiem, sąsiedzi słyszący każdy nasz ruch czy rozmowę, wszędobylscy akwizytorzy – możemy o nich zapomnieć. Własny dom to własne prawa i własna wolność, która sami możemy zdefiniować i wprowadzić w życie. Lubisz oglądać głośno filmy do późnej nocy? Proszę bardzo! Jesteś fanem mocniejszych brzmień i kupiłeś nowy wzmacniacz? Nikt Ci nie zabroni wypróbować go o godzinie 23.

WADY MIESZKANIA POD MIASTEM

Oczywiście życie poza granicami metropolii liczy się również z kilkoma ograniczeniami. Na pierwszy plan wysuwać się może odległość, która należy pokonać za każdym razem, gdy chcemy dotrzeć do miejsc rozrywki, kultury czy galerii w celu zrobienia większych zakupów. Wsie oraz miejscowości podmiejskie nie oferują tak dużego wachlarza usług z powyższych dziedzin jak miasta. Aspekty te jednak można sobie zapewnić, wybierając miejscowości nieoddalone mocno od centrów miast.